Built with Berta.me

 1. "INVOLUNTARY MIND" AUGUST 2019, DIVE-IN BAR "NEMIERS"
   
  (LV)
   
  Man ir 27 gadi, tas bēdīgi slavenais cipars, kas pārlauž daudzu radošu cilvēku dzīves. Tas ir nestabils posms, kurā ar lielu vēzienu nākas pārlēkt no jaunības pārgalvīguma uz ko saturīgāku un jēgpilnu. 
  Šajā dzīves gadā šķiet, ka no manas paaudzes katrs otrais apmeklē vai krāj naudu psihoterapeitam, un ikdienas sarunās bieži apmaināmies ar terminiem anxiety (trauksme), psihosomātika vai panikas lēkmes. Daži draugi zaudē savus vecākus, daži par vecākiem kļūst paši. Kļūstot patstāvīgi, mēs aptveram dzīves patiesi trauslo dabu un tās lielo atbildību. Atskārstam, ka daļa mūsu bērnībā lolotie sapņi un mērķi nav piepildīti, varbūt mūsu darbs pārāk mietpilsonisks vai mūsu potenciāls - neīstenots. 
  Izstādes mērķis ir risināt šādas psiholoģiska un emocionāla rakstura problēmas ar mākslas palīdzību. “Piespiedu prāta” darbu iedvesmai par pamatu ņemu pēdējā gadā miegā redzēto sapņu un murgu pierakstus tūlīt pēc pamošanās. 
  Miegā prāts darbojas bez mūsu brīvas gribas, tā ir atklātākā vieta, kur sastapties ar savu zemapziņu un tur slēptajiem zemūdens akmeņiem. Šī ir iespēja, gluži kā psihologa krēslā, paraudzīties pašam uz sevi, analizēt simboliku, kas atkārtojas vai atstājusi paliekošu iespaidu, un tās nozīmi mūsu nomoda dzīvē, tādējādi atbrīvojot sevi no laika gaitā apspiestā, uzkrātā un izfantazētām bailēm, kurām ieskatoties acīs, saprotam, ka patiesībā nav jau viss tik traki.
  Atbalsta VKKF.